Konkurs IT dla szkół ponadpodstawowych

Zapraszamy wszystkie polskie szkoły średnie o dowolnym profilu do wzięcia udziału w konkursie z wiedzy IT. Szkołę mogą reprezentować  jedna lub więcej 5 osobowych drużyn.

Rejestracja

Zapisy do czwartej edycji konkursu już ruszyły. Korzystajcie z linku poniżej i zgłaszajcie się do udziału.

Aktualności

Wyniki finału czwartej edycji Motorola Science Cup

Przedstawiamy końcową klasyfikację drużyn czwartej edycji Motorola Science Cup Adept Unit of Tech Innovators for Software MasteryZespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 III Liceum Ogólnokształcące w GdańskuDrukarki 3D Creality Halot Mage 8k z myjką ultradźwiękową i...

Lista drużyn finalistów czwartej edycji Motorola Science Cup

Poniżej prezentujemy alfabetyczną listę drużyn których zadania eliminacyjne uzyskały najwyższe oceny. AC PajaceZespół Szkół Ogólnokształcących w Gdańsku Adept Unit of Tech Innovators for Software MasteryZespół Szkół Ogólnokształcących w Gdańsku BinaryBlizzardsZespół...

Lista drużyn biorących udział w ostatnim etapie eliminacji.

Szczęśliwie zakończyliśmy przyjmowanie zadań eliminacyjnych.Poniżej prezentujemy listę drużyn które przesłały swoje projekty. Kolory Intelektualiści LOGICZNI Optyka afryka 2 Salezjanie1 zwariowani marcina Placeholder Team Name if mat-inf==True: plaże=0 Adept Unit of...

Regulamin

“Celem konkursu “Motorola Science Cup” (zwanego dalej “Konkursem”) jest popularyzacja Technologii Informacyjnych oraz nauk ścisłych – w szczególności informatyki, logiki, matematyki i fizyki wśród uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce.”

Kalendarz

Eliminacje - Etap I (do 17.11.2023)

Sprawdzian wiedzy ogólnej z zakresu IT oraz nauk ścisłych

Eliminacje - Etap II (do 29.02.2024)

Zadania z programowania o zróżnicowanym poziomie trudności

Finał (6.06.2024)

Turniej wiedzy, programowania i sprawności w trzech turach

Do pobrania

W tej sekcji znajdziecie wszystkie potrzebne materiał dodatkowe.

2023 - Zadanie: Gry Wektorowe

Zadanie polega na zaimplementowaniu trzech kultowych gier retro wykorzystując tylko i wyłącznie grafikę wektorową.

2023 - Zadanie: Optyka

Fizyka optyczna to dziedzina nauki, która zajmuje się badaniem zachowania i właściwości światła oraz jego oddziaływania z materią. Zadaniem jest napisanie aplikacji umożliwiającej symulowanie zjawisk fizyki optycznej.

2023 - Zadanie: Teoria Koloru

W tym zadaniu spróbujecie użyć matematyki do opisu teorii koloru i spróbujecie stworzyć narzędzie, które można wykorzystać w sztuce, czy projektowaniu.

2022 - Zadanie: Arkanoid

Celem tego zadania jest stworzenie gry komputerowej Arkanoid, w której za pomocą małej ruchomej platformy odbija się piłeczkę wewnątrz prostokąta otwartego z jednej strony.

2022 - Zadanie: Rockstar

Celem tego zadania jest implementacja algorytmów w języku Rockstar – ezoterycznym języku programowania, stworzonym przez Dylana Beattie – oraz rozwiązanie zadania obliczeniowego w tym języku. Kod w języku Rockstar przypomina tekst utworu rockowego.

2022 - Zadanie: Bioinformatyka

W tym zadaniu spróbujecie zmierzyć się z wyzwaniami stawianymi przez gałąź nauki jaką jest bioinformatyka i będziecie sekwencjonować białka.

FAQ

Najczęstsze Pytania

  • Dla kogo jest ten konkurs?
  • Czy będą zwracane koszty podróży?
  • Czy będzie zorganizowane zakwaterowanie i wyżywienie?

Galeria

Kontakt

Motorola Solutions